Classroom Bubbles

Classroom language
Co zrobić, aby Twoi uczniowie z większą pewnością komunikowali się po angielsku? Jak szybko nauczyć dzieci podstawowych zwrotów niezbędnych podczas lekcji? Co zrobić, aby pierwsze lekcje we wrześniu były fajne i efektywne?

Jakiś czas temu, pracując w klasach starszych w SP wpadłam na pomysł, aby podstawowe wyrażenia z zakresu Classroom Language były wydrukowane i umieszczone nad tablicą- tak, aby każdy z uczniów potrafił o coś poprosić lub zapytać się bez problemu i nie prosząc mnie o pomoc. Okazało się to genialnym rozwiązaniem – moi uczniowie chętniej mówili po angielsku , z większą łatwością
zapamiętywali wyrażenia.

 

 

Dziś chciałabym Wam przedstawić kilka pomysłów na Classroom Bubbles (opracowałam duże i małe chmurki)

 

 

Pomysł pierwszy
Dekoracja sali lekcyjnej.

Wydrukuj  duże chmurki i powieś w widocznym miejscu w sali.(od klasy pierwszej)

Pomysł drugi
My English lesson-Comic ( od klasy trzeciej)
Tym razem korzystamy z małych chmurek, które możecie wydrukować i rozdać uczniom. Dzieci pracując w parach lub w grupach mogą stworzyć w swoich zeszytach mini komiks ( My English Lesson) lub zrobić plakaty w formie komiksu, które możecie powiesić na klasowych gazetkach.( drukując małe chmurki nastawcie druk 2 strony na format A4)

Pomysł trzeci
Role Play Game (od klasy trzeciej)
Kolejnym pomysłem jest zabawa dramowa. Uczniowie odgrywają scenki.Pracują w parach trzymając chmurki nad głową. Wypowiadają słowa zawarte w chmurkach. Możemy także poprosić dzieci, aby dorobiły swoje chmurki tak, aby na zadane pytanie była odpowiedź. (wymyślona przez uczniów).Uczniowie chętnie wykorzystają podczas lekcji chmurki zrobione przez ich samych.

Pomysł Czwarty

Memory Game (kl V-VIII)

W klasach starszych: uczniowie mają za zadanie przetłumaczyć zwroty i zrobić podobne  swoje chmurki DIY w języku polskim. Na kolejnych zajęciach możemy wykorzystać kolorowe chmurki i stworzone  DIY do zabawy memo. ( potrzebujemy blok techniczny, klej, nożyczki, flamastry)

Jakie inne pomysły macie na wykorzystanie chmurek?

Jeżeli chcesz otrzymać plik z chmurkami- napisz do mnie i koniecznie polub mój fanpage 🙂

Creative Margaret

Małgorzata Wrzosek-Niedziółka