European Language Day 2020

Europejski Dzień Języków Obcych

W tym roku szkolnym znowu przede mną  wyzwanie dotyczące organizacji Dnia Języków Obcych. Długo myślałam   nad noymi zadaniami dla uczniów zarówno młodszych , jak i starszych. Przed Wami  moje nowe propozycje:

Propozycja 1

Colouring flag

To zadanie skierowane jest do uczniów najmłodszych. Jeżeli Wasi uczniowie znają już kolory , to z pewnością pokolorują flagi europejskich krajów zgodnie z instrukcją. Po wykonaniu zadania- dzieci odgadują jaki to jest kraj, szukają go na mapie Europy i nauczyciel  opowiada dzieciom, w jakim języku tam się mówi.

 

 

 

 

 

 

Propozycja 2

Qr Codes’ Game

Ta zabawa skierowana jest do uczniów starszych. Nauczyciel drukuje kody QR  (języki europejskie) i wiesza w różnych częściach sali. Wydrukowane i zalaminowane flagi wiesza na tablicy w klasie, przypisując każdej fladze numer. Zadaniem dzieci jest zeskanować kod QR i dopasować język do flagi /numeru flagi.

W mniejszych grupach możemy dzieci podzielić na dwie drużyny i każda otrzymuje zarówno kody QR, jak i flagi. Zadaniem dzieci jest dopasować kod QR do flagi jak najszybciej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Propozycja 3

BattleShip

Podczas tej zabawy dzieci pracują w parach. Nauczyciel przypomina dzieciom zwrot I’m from…….. I can speak…….

Dzieci na swoich kartach pracy malują  3 statki. Aby pokonać przeciwnika, trzeba odgadnąć jego/jej statki mówiąc powyższe zwroty i używając nazw języków/ krajów zgodnie z flagami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Propozycja 4

I SPY GAME

I SPY to gra wiedzy i spostrzegawczości. Nauczyciel rozdaje dzieciom karty I SPY. Mówi nazwę kraju, a zadaniem dzieci jest wykreślić język którym mieszkańcy się posługują. Wygrywa osoba, która zakreśli prawidłowo wszystkie 15 języków jak najszybciej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Propozycja 5

Interactive Games

W dobie pandemii z pewnością wykorzystacie gry interaktywne, jakie stworzyłam. Moją ulubioną  grą okazał się

European Day Quiz

Hangman Game

Propozycja 6

European Day handout

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeżeli szukacie jeszcze innych pomysłów to zapraszam  Was do zapoznania się z moim zeszłorocznym wpisem, gdzie znajdziecie pomysły na pracę z plakatem, konkurs muzyczny, łamańce językowe, zabawę ” Dzień dobry” w różnych językach świata itp.

http://creativemargaret.pl/europejski-dzien-jezykow-obcych/

 

 

 

 

 

 

 

 

Materiały możecie pobrać dokonując wpłaty na konto fundacji Się Pomaga wspierając leczenie chorego Franka. Po dokonaniu wpłaty w mailu z podziękowaniem otrzymacie link do dysku google.

https://www.siepomaga.pl/european-language-day-creativemargaret

 

Creative Margaret