Valentine’s Day

Nie każdy lubi Walentynki. Dlatego długo myślałam jak zorganizować lekcja zarówno w klasach starszych, jak i z maluszkami. Poniżej przedstawiam kilka propozycji sprawdzonych zabaw na Valentine’s Day.
PROPOZYCJA PIERWSZA ( od 3 lat)
Prezentujemy słownictwo za pomocą Flashcards. Aby było bardziej ciekawiej proponuję wyciąć z kartek A4 koniecznie w kolorze czerwonym lub różowym serduszka w różnych rozmiarach, aby prezentować nasze karty obrazkowe przez otwory wyciętych  serduszek. Drugim ciekawym sposobem prezentacji słownictwa jest zakrycie kart obrazkowych sztucznymi płatkami róż (confetti). Zadaniem dzieci jest odgadnąć co jest na obrazku?


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PROPOZYCJA DRUGA
Maths Puzzle Game ( od 3 lat)
Dla moich przedszkolaków przygotowałam matematyczną zabawę z serduszkami. Dzieci swobodnie chodzą po sali. Nauczyciel rozkłada serduszka w różnych częściach klasy. Gdy muzyka ucichnie.  Dzieci podbiegają do serduszek i starają się znaleźć swoją parę.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PROPOZYCJA TRZECIA
Heart to Heart ( od 3 lat)
Dla 3 latków przygotowałam serduszka puzzle. Zabawę przeprowadzamy jak wcześniej, z tym, że szukamy swojej połówki serduszka na podstawie wyciętego kształtu. Serduszka zostały przedzielone różnymi liniami.
3 latkom możecie przygotować serduszka w różnych kolorach i zadaniem dzieci jest odnaleźć swoją parę według koloru.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Propozycja CZWARTA
Famous Couples ( od 5 lat)
Zadaniem dzieci jest dopasować pary zakochanych na serduszkach np. Fiona- Shreck, Smerf Laluś- Smerfetka, Mickey Mouse, Mickey Minnie, Simba i Nala (Król Lew), Kopciuszek i Książę itp. Karty możemy wykorzystać do gry w memory. Zabawa sprawdzi się w grupach przedszkolnych i w klasach 1-3

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Propozycja PIĄTA ( od klasy 3 SP)
Who Am I?
Popularna gra w czółko w wersji Walentynkowej. Przygotowałam karty obrazkowe przedstawiające symbole oraz sławnych zakochanych z filmów. Zadaniem dzieci jest odgadnąć kim jestem? Jeżeli macie opaski, to wystarczy włożyć  wydrukowane karty. Jeżeli nie macie, to karty naklejamy na plecy osoby na taśmę dwustronną, która stoi tyłem do grupy i zgaduje.
Karty możecie wykorzystać na kolejny sposób tj organizując kalambury. Tym razem osoba losuje kartę i przedstawia postać lub rzecz. Pozostali uczniowie odgadują kim  lub czym jesteś? Zabawa murowana!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Propozycja SZÓSTA
I love you  Game ( od klasy 4 SP)
Przygotowałam serduszka ze zwrotem I love you w 14 językach świata. Serduszka umieszczamy w różnych częściach Sali lub prosimy uczniów o losowanie. Następnie uczniowie muszą znaleźć swoją parę. Serduszka wykorzystujemy do wykonania projektu lub do dekoracji sali. Polecam dla starszych uczniów od klasy 4 SP

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Propozycja SIÓDMA
Valentine’s Bingo ( od 5 lat)
Klasyczna zabawa Bingo utrwali poznane słownictwo. Przygotowałam 10 różnych kart. Zabawa sprawdzi się w grupach młodszych dzieci od 5 lat.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Propozycja ÓSMA
5 SECONDS Game ( od klasy 4 SP)
Ta propozycja gry sprawdzi się w grupach starszych. Zadaniem uczniów jest wylosować karteczkę serduszko i nazwać np. 3 czerwone owoce, 3 romantyczne filmy, 3 romantyczne miasta w ciągu 5 sekund.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Propozycja Dziewiąta
French Message 
Ta zabawę poznałam dzięki mojej koleżance Beacie na jednym wyjeździe wakacyjnym. Drukujemy tyle serduszek ile jest dzieci w grupie. Na każdym serduszku jest numer. Dzieci losują serduszka z numerami, przyczepiają serduszka do ubrania. Od tego momentu do końca dnia lub lekcji, inni uczniowie mogą namalować lub napisać coś miłego tej osobie posługując się wylosowaną liczbą. Pod koniec lekcji / dnia uczniowie otrzymują swoje walentynkowe wiadomości oznaczone numerami.
 
Propozycja Dziesiąta
Karty pracy
Przygotowałam kilka kart pracy na różnych poziomach. Wykonując je utrwalimy poznane słownictwo i zwroty.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Propozycja Jedenasta
Historia Walentynek da dzieci film ( od klasy 4 SP)

 
Propozycja Dwunasta
Piosenka Heart Song for Kids Kiboomers

Propozycja Trzynasta
Piosenka 
If you love me and you know it Kiboomers

 
Propozycja Czternasta
My MINI BOOK
Zadaniem dzieci jest stworzyć książkę o miłości. Polecam do grup przedszkolnych

 
 
 
 
 
 
 
 
Wszystkie materiały możesz pobrać za darmo tutaj:
https://drive.google.com/drive/folders/1kCUGn9yqR_B48QPczwZ1PXzeOAsO2aSv?usp=sharing
Będzie mi miło, jak polecisz moją stronę swoim znajomym lub zostawisz swój komentarz!
Enjoy Valentine’s Day!
Creative Margaret