STORYTELLING CZĘŚĆ 1 HISTORIA ZABAWNEGO ŚLMAKA NORMANA

NORMAN The SLUG WITH THE SILLY SHELL

 

 

 

 

 

Dziś chciałabym Wam przedstawić przezabawną opowieść o ślimaku Normanie, który marzył o prawdziwej muszelce.Książka ” The Norman slug with the silly shell”  autorstwa SUE HANDRA & Paul Linnet zdobyła serca moich zerówek i klas pierwszych. Opowieść jest pełna humoru, pięknie zilustrowana, a zakończenie zaskakujące. Dzieci słuchały opowieści z wielkim zainteresowaniem.

Zabawa 1

Do you want……..?

Po przeczytaniu przygotowałam dzieciom zabawę do której wycięłam i zalaminowałam postać ślimaka i różne przedmioty o kształcie koła ( an orange, a wheel, pizza, . W książce pojawiają się słowa: an apple, a clock, moon, a ball, a doughnut. Wcieliłam się w rolę ślimaka i mówiłam: ” If only I had a shell of my own” Zadaniem dzieci było zaproponować mi (ślimakowi muszelkę) Dzieci mówiły: Do you want an apple? Do you want a clock ? etc Jeżeli odpowiedziałam „Yes,  I do” , to ślimak otrzymywał muszelkę, jeżeli odpowiedziałam „No, I don’t” to  dziecko miało za zadanie zaproponować mi inną muszelkę.

 

 

 

 

 

Zabawa 2

Bird is flying

Ta zabawa zawiera elementy ruchu , uczy koncentracji uwagi.

W książce pojawia się postać ptaka, która zabiera Normana i jego muszelkę. Wytłumaczyłam dzieciom, że są teraz ślimakami i pełzają po dywanie lub chodzą trzymając palce nad głową ( czułki) . Jak powiedziałam ” Bird is flying” Zadaniem dzieci było ukucnąć i zamknąć oczy. Kogo dotknie ptak będzie musiał wykonać  karne zadanie: tym razem było to nazywanie obrazków , które były muszelkami ślimaka Normana.

Zabawa 3

Design a new shell for Norman

W Internecie znalazłam gotową kartę pracy, na której uczniowie mieli za zadanie zaprojektować swoją muszelkę  dla Normana

https://www.teacherspayteachers.com/Product/Norman-the-slug-with-the-silly-shell-1264166

     

 

 

 

 

Zabawa 4

Posumowaniem naszych zajęć było wspólne przypomnienie sobie całej historii podczas oglądania  filmiku na Youtube

Mam nadzieję, że zaciekawiłam Was tą książką i wykorzystacie  ją na swoich zajęciach.

Pozdrawiam

Małgosia