Jak stworzyć własne karty pracy?

Z pewnością wielu z Was przygotowuje teraz lekcje online i materiały swoim uczniom. Dziś chciałabym Wam przedstawić kilka sprawdzonych generatorów, które wykorzystuję przy tworzeniu swoich kart pracy
GENERATOR KART BINGO
Generator pozwala na stworzenie kart bingo z liczbami oraz słowami. Wybierając rozmiar decydujemy o ilości słów/liczb na naszej karcie : small, large, medium. Utworzone karty możecie wydrukować, ale istnieje też opcja gry online bez drukowania
https://myfreebingocards.com/

 

 

 

 

 

GENERATOR KRZYŻÓWEK SŁOWNYCH
Generator pozwala tworzyć krzyżówki słowne ( tłumaczenie słow polsko- angielskie lub słowo po angielsku- definicja) Po kliknięciu generuj krzyżówkę- pobieramy materiał w formacie pdf ( wersja dla ucznia + rozwiązanie).
https://www.krzyzowki.edu.pl/generator.php

 

 

 

 

GENERATOR KRZYŻÓWEK OBRAZKOWYCH
Na tej samej stronie znajdziecie mój ulubiony generator prostych krzyżówek obrazkowych. Wpisujecie hasło i przycisk „tab”- otwierają się Wam darmowe obrazki ze strony www.pixabay.com, wybieracie orazek i przechodzicie do dalszego hasła. Proponuję robić krzyżówki max do 10 haseł.
Materiał zapisujecie jak wcześniej w formacie pdf

https://www.krzyzowki.edu.pl/obrazkowe.php

 

 

 

 

 

 

GENERATOR KART DOMINO
http://www.toolsforeducators.com/dominoes/domino-maker.php?cat=food
Macie do wyboru tworzenie kart domino obrazkowego lub mieszanego obrazek- wyraz. Generator pozwala na stworzenie za jednym razem 10 par kart. Przystępując do tworzenia kart wybieracie temat- ja wybrałam food- następnie wprowadzacie słowa. Na koniec klikacie wydrukuj, wybieracie Microsoft print to pdf i zapisujecie w formacie pdf karty pracy

 

 

 

 

GENERATOR SPIRALI I CHMUR WYRAZOWYCH
https://www.festisite.com/text-layout/spiral/
Najpierw wybieramy szablon, potem wpisujemy wyrazy, które uczniowie muszą odnaleźć i zakreślić. Możecie wpisywać słowa z jednej kategorii lub wybrać kilka, wtedy uczniowie maja za zadanie pogrupować znalezione wyrazy na kategorie. Na przykład wpisujemy 10 słow z kategorii food, 10 z kategorii home, 10 z kategorii school itp.
Po wpisaniu wyrazów klikamy preview i download. Dokument zapisujemy jako obraz, jednakże możemy wykorzystując stronę https://jpg2pdf.com/pl/ konwertujemy jpg na dokument pdf
Za pomocą tego generatora możecie też stworzyć chmury słowne w różnych kształtach.

 

 

 

 

 

GENERATOR OBRAZKÓW DO KODOWANIA ONLINE
(dyktanda obrazkowe)
http://domowenauczanie.pl/generator/
Projektujemy obrazek np. drzewo, kwiatki. Program sam generuje pole do zamalowania np. na czerwono zgodnie z liczbą i literą alfabetu na planszy do kodowania. Po zaprojektowaniu obrazka klikamy drukuj i zapisujemy materiał w formacie pdf.

 

 

 

 

 

GENERATOR WYKREŚLANEK
https://www.edu-games.org//worksheets/word/games/word-sudoku.php
Z lewej strony wybieracie rodzaj karty pracy, jaka chcecie stworzyć – ja wybrałam Word Search Maker. Po prawej stronie wybieracie układ słów na karcie(pionowo, poziomo, na ukos). Następnie wpisujecie listę wyrazów, wybieracie format a4 i klikacie download wordsearch puzzle.

 

 

 

 

 

GENERATOR SENTENCE BRICKS
Na tej stronie znajdziecie także darmowe generatory sentence bricks- gdzie wpisujecie zdanie, a generator dzieli na części. Zadaniem uczniów jest ułożenie słów we właściwej kolejności
https://www.edu-games.org//sentence-games/sentence-bricks.php

 

GENERATOR REBUSÓW
Bardzo prosty generator, który polecam do tworzenia rebusów uczniom z klas starszych ( niestety wymaga pewnej znajomości słownictwa). Możecie tworzyć rebusy pojedynczych wyrazów jak i zakodować całe zdania. Rebusy mogą zawierać litery i obrazki, gdy włączymy ikonkę na dole hints (uczniowie mają podpowiedź- podpisany obrazek) Generator sprawdzi się przy tworzeniu materiałów na Escape Room
www.festisite.com/rebus

 

 

 

 

 

GENERATOR GIER PLANSZOWYCH
https://www.toolsforeducators.com/boardgames/
Najpierw wybieramy kategorię tematyczną np. food oraz sposób wypełnienia pól t.j. czy same obrazki, czy obrazki (image) i słowka ( image/text).
Program dodaje pola dodatkowe tj start, finish,lose a turn, go back to start, move ahead 3 places.
Po wpisaniu 15 słów generator tworzy nam grę – wystarczy zapisać i wydrukować.

 

 

 

 

 

QR CODE GENERATOR
Wpisujemy słowo lub zdanie, wybieramy rozmiar. Kod qr możemy zapisać w formie obrazka jpg. Bardzo prosty i sprawdzony generator. Polecam.

 

 

 

 

SECRET MESSAGE GENERATOR
Wspaniały generator za pomocą którego zakodujecie słowa i zdania . Mamy różne wersje kodów: obrazki, literki, symbole, kształty. Polecam jako narzędzie do tworzenia Escape Rooms.

 

 

 

 

MIRROR LANGUAGE GENERATOR
https://lingojam.com/MirrorYourText
Kolejnym narzędziem pomocnym do tworzenia kart zadaniowych dla uczniów jest generator pisma lustrzanego. Wystarczy wpisać zdanie lub wyraz, który automatycznie zamienia na pismo lustrzane. Przekształcony wyraz wykorzystujemy do naszych kart pracy. Polecam!

 

 

 

 

Mam nadzieję, że zainspirowałam Was do tworzenia własnych materiałów.
Będzie mi miło, jak podzielicie się ze mną , co udało się Wam stworzyć?
Creative Margaret