Autumn Leaves Book

Welcome Autumn!

Moi  uczniowie klas 2 i 3  od września 2021 roku uczestniczą w projekcie eTwinning Welcome Autumn razem z 22 innymi krajami z Europy. Jest to mój mini sukces, gdyż byłam pomysłodawcą i koordynatorem całego projektu. Jednym z zadań projektowych było  stworzenie książki o liściach i drzewach. Powiem szczerze, że nie spodziewałam się aż takiego zainteresowania ze strony dzieci, gdy poznawały nazwy drzew, liści w języku angielskim. Było to dla nich niezwykle intersujące doświadczenie. Dzieci oglądały  na zdjęciach inne drzewa oraz liście, które nie występują w Polsce np. a lemon tree, an olive tree, an orange tree, a które prezentowały szkoły projektowe. Uczniowie zbierali liście w swojej okolicy, następnie próbowali na podstawie kształtu dopasować do właściwego drzewa. Oczywiście nasze  liście wykorzystaliśmy do różnych projektów plastycznych, tworząc zwierzątka za pomocą liści.

 

 

 

 

 

 

 

 

Jednym z zadań projektowych było czytanie książek o jesieni. Z czystym sercem mój top books to:

Leaf Man Story  – czyli opowieść o spadających liściach z drzew, które  wirują  po okolicy układając się w różne kształty. Książka niezwykle rozwija kreatywne myślenie u dzieci. Ku mojemu zaskoczeniu opisywały mi zwierzątka, które znajdowały na stronie, a prawdę mówiąc ja ich za pierwszym razem nie dostrzegłam.

 

 

 

 

 

Leaf Man- Read Aloud – YouTube

 

Kolejną ulubioną pozycją must have jest książeczka „ We are going on a leaf hunt” Znana opowieść na wzór polowania na misia. Tym razem bohaterowie książki  wyruszają na spacer w poszukiwaniu liści. Moim zdaniem ta książka jest świetnym wprowadzeniem do tematyki liści i drzew. Dzieci poznają po angielsku nazwy liści, drzew po kształcie. A w związku z tym, że w opowieści jest wiele zwrotów, które się cały czas powtarzają- dzieci podczas czytania aktywnie uczestniczą powtarzając znane już im frazy.

 

 

 

 

 

We’re Going on a Leaf Hunt – YouTube

A oto kilka moich propozycji, które możecie wykorzystać po zajęciach czytelniczych:

  1. Karta pracy Match. Zadanie polega na połączeniu liścia z odpowiednim darem jesieni.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kartę pracy można pobrać tutaj:

https://drive.google.com/drive/folders/1QWgFVnJXNAHDVqY5g29YO5CFVgHLsOJA?usp=sharing

Przygotowałam dzieciom także Leaves and Trees Memory Game oraz Leaves Tic Tac Toe (kółko – krzyżyk)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://Kartę pracy można pobrać tutaj:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podsumowaniem  jesiennych zajęć może być ulubiona gra moich uczniów We are going on the leaf hunt QUIZ

https://wordwall.net/resource/25310917/we-are-going-on-leaf-hunt-quiz

 

 

 

 

 

A co myślicie o utworzeniu Leaves BOOK? Dzieci zbierają liście i inne roślinki , rozpoznają, wklejają i opisują nazwy drzew po angielsku?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mam nadzieję, ze zainspirowałam Was do jesiennych aktywności .

Pozdrawiam serdecznie:)

Margaret