Materiały English

W tym roku szkolnym wracam do pracy w SP- będę uczyć klasy 3. w związku z tym przygotowałam kilka fajnych materiałów, które będę wykorzystywać na swoich zajęciach.

Jedną z nich jest karta ALL ABOUT ME  stworzona w programie Canva ( mój debiut) oraz karta My PORTRAIT– na której uczniowie malują swój wizerunek i opisują siebie.

 

all about me

My portrait

Ponieważ zależy mi na powtórzeniu z uczniami podstawowych zwrotów dotyczących ich danych- opracowałam grę  Back TO SCHOOL Questions and Answers COARD GAME. Będziemy potrzebować m.in: kostki do gry , pionki (tyle ile jest uczniów lub grup uczniów w przypadku klasy 25 osobowej) . Najpierw uczniowie dopasowują do pytania odpowiedź. Następnie nauczyciel rozkłada na podłodze lub ławkach zalaminowane   kółka z grą, układając także  karty specjalne np start again czy miss turn. Uczeń rzuca kostką do gry – jeżeli stanie na pytaniu to musi udzielić odpowiedzi, jeżeli stanie na polu odpowiedź to musi zadać pytanie wskazując osobę z grupy do udzielenia odpowiedzi.

Ostatnim moim pomysłem  są chmurki CLASSROOM LANGUAGE BUBBLE . Ponieważ zależy mi, aby uczniowie podczas lekcji używali wyłącznie języka angielskiego – opracowałam chmurki z podstawowymi zwrotami, pytaniami , które mogą pojawić się na lekcji. Zamierzam je umieścić na tablicy. Jeżeli macie zajęcia w swoich salach- to proponuję powiesić je nad tablicą, aby były w zasięgu wzroku wszystkich dzieci.

 

 

 

 

 

Zapraszam Cię najpierw do polubienia mojej strony. Następnie napisz do mnie w celu otrzymania hasła. Materiały są darmowe:)

Pozdrawiam,

Małgorzata Wrzosek-Niedziółka